Ziemas vidū tapa šis tik ilgi atliktais darbiņš - pieskaņot vecās virtuves krēslus jaunajai virtuvei, lai prieks pašiem un saskaņa interjerā.
Vajadzēs:
- Koka virtuves krēsls (augstais, 2 gab.)
- bēša akrila emalja (krāsa, man aizgāja ~150ml uz diviem krēsliem)
- porolons 2x40x40cm (2 gab.)
- sarkans mēbeļaudums 50cm x baķa platums (man 140cm)
- skavas un skavotājs
- smilšpapīrs un koka vīle
- rokas zāģis
- lineāls un mērlente
- rakstāmais (vislabāk zīmulis kokam un flomasters porolonam)
- šķēres
- filcs un divpusējais skočs
- krāsu vanniņa un mazs rullītis
- nedaudz PVA līmes
- skrūvgriezis
Darba gaita:
1Vispirms garās koka kājas tika noīsinātas līdz vēlamajam izmēram, jo ne mums vairs augstais galds, ne vajadzība pēc viņa. Tam izmantots rokas zāģis un zīmulis ar mērlenti. Kā arī noskrūvēju sēdes, lai tās var apvilkt ar audumu.
2Tad tika noslīpēti visi nesmukumi, kas radušies zāģēšanas procesā.
3Tālāk grūtākais - nenoķēpājoties nokrāsot krēslu. Vajadzīgas 3 krāsas kārtas, starp kurām katrai ir jānožūst. Vislabāk krāsot ar rullīti, lai iegūtu vienmērīgu klājumu, stūros var izlīdzēties ar otu, lai gan es itin labi iztiku ar rullīti vien.
4Kamēr krāsa žūst, var apvilkt krēsla sēdi ar audumu un padarīt to patīkamāku sēdēšanai ar porolonu. Uz galda noliek porolonu, uz tā ar augšpusi uz leju krēsla sēdi. Apvelk apkārt kontūru, lai zina kā piegriezt. Tad izgriež porolonu vēlamajā izmērā. Ar PVA līmi pielīmē to pie sēdes virspuses. Tas nepieciešams, lai auduma likšanas procesā porolons nešļūkā un nedarītu to arī vēlāk. Pēc tam izgriež audumu 50x50cm, noklāj uz galda ar kreiso pusi uz augšu, tam pa virsu liek sēdi, pie kuras pielīmēts porolons. Stingri nostiepjot audumu ap sēdes malām, otrā pusē to pieskavo ar skavotāju. Es to visu darīju uz grīdas, un pati kāpu uz sēdes virsū, lai vēl vairāk piespiestu porolonu un varētu nostiept audumu (gan jau mēbeļniekiem ir citas saprātīgākas metodes). Otro malu nostiepj pretējo, lai izlīdzinātu audumu vienmērīgi. Tā apdarina visas malas. Sēžamā daļa gatava.
5Kad krēsls nokrāsots 3 reizes un nožuvis, pieskrūvē jauno sēžamdaļu.
6Atliek apdarināt kāju apakšas, lai tās nebojātu grīdu stumdīšanas laikā. Es daru pavisam vienkārši. Uzlīmēju uz krēsla kājām abpusējo skoču (to pufīgo) un uz tā kājas izmēra filca gabalu kādā vien krāsā nepieciešams. Var, protams, izmantot veikalos nopērkamos filcīšus, kam jau ir iestrādāta līmkārta, bet man vienmēr mājās ir gan filca atgriezumi, gan abpusējais skočs, tāpēc netērējos papildus tādiem niekiem (kas nemaz nemaksā maz).
Krēsls gatavs!